akademia SixSigma ENGLISH VERSION   RUSSIAN VERSION  
 
   
Dlaczego Six Sigma?
Jakość jest naszą siłą
Etapy na drodze do osiągnięcia jakości Six Sigma
Słowo o jakości


Słowo o jakości

Jeżeli uważasz, że usterki są naturalnym zjawiskiem i że jakość sprowadza się do wychwytywania usterek i ich usuwania zanim produkt trafi do klienta, niechybnie skazujesz się na utratę rynku i firmy.

Aby podnosić szybkość, czy jakość, musisz je najpierw zmierzyć, musisz też posłużyć się wspólną miarą. Wspólnymi dla całej firmy miarami, które są motorem poprawy jakości, są liczbą usterek na jednostkę pracy oraz czas cyklu na jednostkę pracy. Miary te mają jednakowo odnoszą się do projektowania, produkcji, marketingu, usług, wsparcia i administracji.

Za osiąganie jakości odpowiadają wszyscy; dlatego pomiary i rozliczanie z osiąganej jakości muszą obejmować wszystkich. Prowadzenie pomiarów jakości w organizacji i dążenie do agresywnie określonego stopnia poprawy leży w zakresie odpowiedzialności kierownictwa operacyjnego.

Klienci chcą dostaw realizowanych terminowo, produktu, który będzie funkcjonował natychmiast bez awarii pojawiających się na wczesnym etapie użytkowania produktu i jego niezawodności w okresie użytkowania. Jeżeli proces rodzi usterki, niełatwo jest ustrzec przed nimi klienta poprzez prowadzenie badań, czy testowanie.

Przemyślany projekt (mieszczący się swobodnie w zakresie możliwości istniejących procesów, które będą go realizować) jest kluczem do zwiększenia zadowolenia klientów i obniżenia kosztów. Sposobem na opracowanie przemyślanego projektu jest jednoczesne prowadzenie procesów inżynieryjnych i zintegrowanych z nimi procesów projektowania.

Jeśli chcesz, by twoja organizacja wzniosła się na następny poziom wyników, skup się na projektowaniu. Badania wykazują, że aż 80% problemów z jakością ma swe źródła w projekcie. Przemyślany projekt, a raczej radykalna zmiana w sposobie projektowania i tworzenia nowych produktów i procesów, może dać twojej firmie punkt, na podstawie którego będzie mogła sięgnąć po wyższy poziom wyników.

Ponieważ wyższa jakość w ostatecznym rozrachunku zmniejsza koszty, producent utrzymujący najwyższą jakość będzie mieć największe możliwości produkowania po najniższych kosztach, stąd stanie się najskuteczniejszym konkurentem na rynku.

 

 
Powrót
Na górę strony
 
 

Start | O nas | Nasza oferta | Kontakt | Materia?y | Wiadomo?ci
Mapa strony | Polityka zachowania prywatno?ci